Grindų šildymas vonioje - kaip pigiai ir per pusvalandį įsirengti pačiam?

Tikriausiai pastebėjote, kad žiemos metu yra labai nemalonu vaikščioti ant šaltų plytelių, o vos tik išėjus iš dušo yra jaučiamas didelis diskomfortas stovėti basomis kojomis. Grindų šildymas vonioje tikrai būtų didelis privalumas šiuo atveju, nes juk būkime atviri, vonia žiemos metu tampa pačia šalčiausia patalpa iš visų. Laimei, pasidaryti šiltas grindis vonios kambaryje yra labai paprasta ir greita, o kaina tikrai įkandama kiekvienam iš mūsų.

Elektrinis grindų šildymas

Jeigu gyvenate senos ar naujos statybos daugiabutyje - vandeniu šildomų grindų įrengimas legaliu būdu yra labai sudėtingas procesas. Jums būtų reikalingas naujas projektas, visa šūsnis leidimų bei garantuojame, kad patirsite tikrai dideles pinigines išlaidas. Todėl turime ir kitą sprendimą.

Lengviausias būdas pasidaryti šildomas grindis vonioje yra elektrinis grindų šildymo kilimėlis. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip išsirinkti tinkamą šildymo kilimėlį, kaip jį sumontuoti ant grindų pačiam vos per keletą minučių bei išsiaiškinsime apie termostatų funkcijas. 

Kaip išsirinkti tinkamo dydžio šildymo kilimėlį?

Visų pirma išsimatuokite savo vonios kambario plotą. Kadangi grindų šildymo kilimėlis nėra montuojamas po baldais (dušo kabinomis, voniomis, skalbimo mašinomis, klozetu ar kita), todėl taip pat paskaičiuokite visų pastatytų baldų apytikslį plotą. Tuomet iš kambario ploto atimkite bendrą baldų plotą ir gausite laisvos zonos kvadratūrą.

Grindų šildymas vonioje naudojant elektrinį šildymo kilimėlį

Pavyzdžiui.: mūsų nuotraukoje pateikto vonios kambario dydžio plotas yra 7,6 m². Dušo kabina, vonia bei klozetas bendrai užima 1,8 m².

Taigi, 6,8 m² - 1,7 m² = 5,1 m². Suapvalinus mums reikės 5 m² dydžio kilimėlio.

Keli smulkūs patarimai:

 • Pasirinkdami šildymo kilimėlį, visuomet reikiamą šildyti plotą apvalinkite į mažesnę pusę
  ir pasirinkite artimiausio dydžio šildymo kilimėlį.
 • Atstumas nuo šildymo kilimėlio iki sienos turi būti ne mažiau kaip 100mm.

Grindų šildymo kilimėlio montavimas

Vonios grindų šildymo kilimėlis gali būti montuojamas ant betoninio ar kito kieto pagrindo. Beje, pats pagrindas iš pradžių turi būti išteptas hidroizoliacine danga. Kadangi šildymo kilimėlis yra sudarytas iš kabelio ir lipnaus stiklo pluošto tinklelio, tad iš pradžių gerai nuvalę pagrindą galite iškart pradėti tiesti kilimėlį. Visas tinklelis yra pradedamas išvynioti nuo vieno kambario galo ir einama iki kito. Norėdami pasukti šildymo kilimėlį, perkerpamas tinklelis (2 pav.), nepažeidžiant raudono šildymo kabelio.

Grindų šildymo kilimėlio montavimas po plytelėmis

 

Plytelių klijavimas vonioje ant grindų šildymo kilimėlio

Viskas! Vonios grindų šildymo kilimėlis jau paklotas. Prieš pradedant montuoti plyteles, mes rekomenduojame patalpoje išpilti savaime išsilyginantį sluoksnį. Šio sluoksnio privalumas yra tas, kad tai padės apsaugoti laidus ir leis grindų klojimo specialistui lengvai ir patogiai judėti patalpoje klojant plyteles.

Išpilkite išlyginamąjį mišinį taip, kad jis padengtų grindų šildymo kilimėlį. Naudokite elastingą mišinį, kuris bus tvirtesnis, nes veikiamas šilumos jis nepradės lūžinėti ir trūkinėti.

Plytelių klijavimas ant elektrinio grindų šildymo kilimėlio Devinera

 

Paskutinis žingsnis - valdiklis šildomoms grindims

Kiekvienai šildymo sistemai valdyti yra reikalingas termostatas - valdiklis. Elektriniams šildymo kilimėliams galite išsirinkti bet kokį termostatą: paprastą mechaninį, išmanųjį, programuojamą ar net valdoma bevieliu WIFI ryšiu. Kadangi šildymo kilimėliai jau turi paruoštus bei prijungtus laidus, tad belieka juos teisingai prijungti į valdiklį ir turėsite jau pilnai veikiančią šildymo sistemą. Jeigu susiduriate su sunkumais prijungiant kilimėlį į termostatą ar turite kitų klausimų, tokiu atveju mūsų specialistai padės išspręsti montavimo problemas.

Grindų šildymo valdiklis su WIFI elektra šildomoms grindims

Mūsų kontaktus rasite čia: susisiekite su mumis.

Grindų šildymas vonioje su nuolaida

Beje, kaip ir žadėjome. Įsigydami elektrinį grindų šildymo kilimėlį kartu su išmaniu valdikliu šildomoms grindims įveskite nuolaidos kodą "DEV10" ir apsipirkite pigiau.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

4 comments on “Grindų šildymas vonioje - kaip pigiai ir per pusvalandį įsirengti pačiam?”

 1. Sveiki,
  Vonia 10m2, grindys- plytelės, grindų šildymo nėra. Kaip įsirengti el. grindų šildymą neardant plytelių?
  Ačiū!

  1. Paprasčiausias būdas: ant senų plytelių užklijuoti elektrinį grindų šildymo kilimėlį ir klijuoti naujas plyteles. 🙂

magnifiercrosschevron-down