Portfolio

Įgyvendinus dar vieną projektą kartu su Mikronamai MB, norime papasakoti bei parodyti, kaip paprastai ir greitai yra suprojektuojami bei statomi mobilūs moduliniai namai bei koks patalpų šildymo būdas buvo pasirinktas šiuo atveju.

Projekto paruošimas

Mobilių namų projektai yra pritaikomi labai plačiai: gyvenamojo tipo paskirties namams (sodo nameliai, vasarnamiai), pramogai (pvz. sauna), verslui (maisto ruošimas ir pardavimas, ofisas, nuoma), jaunuolio namas (pirmas savarankiško gyvenimo etapas) ir t.t. Mikro namai yra gausiai eksportuojami į Skandinaviją ar pervežami į įvairias Lietuvos vietas, tačiau jų gamyba prasideda Klaipėdos mieste, Mikronamai MB gamybinėse patalpose.

mikronamai 5
Antresolės įrengimas bei montavimas gamybinėse patalpose / 1 nuotr.
mikronamai 6 edited scaled
Antresolės ir pirmo aukšto dalys ruošiamos sujungimui / 2 nuotr.

Visi vidaus įrengimo darbai taip pat yra įgyvendinami gamybinėse patalpose. Sienų montavimas, gipso kartono sukimas, sienų dažymas ir plytelių klijavimas yra atliekami patyrusių specialistų komandos, todėl taip yra užtikrinama nenutrūkstanti darbų eiga bei santykinai trumpas įrengimo laikas.

Šildomos grindys infraraudonųjų spindulių plėvele bei atsiliepimai apie ją

Kaip ir minėjome, mobiliuose mikro namuose plotą stengiamasi išnaudoti maksimaliai. Taigi, tas namo vietas, kurios įprastai lieka nepanaudotos ir tuščios, mikro name stengiamasi užpildyti. Keletas pavyzdžių, laiptų pakopos su stalčiais, atsisakoma katilinių ar kitų daug vietas užimančių šildymo įrenginių.

Kadangi šie moduliniai mikro namai skirti eksportui į Skandinavijos šalis, todėl pagrindiniam šildymo sprendimui buvo pasirinkta inovatyvi bei itin plačiai Norvegijoje, Danijoje Švedijoje naudojama anglies pluošto infraraudonųjų spindulių plėvelė. Minėtose šalyse yra labai palankiai vertinamos šildymo sistemos, kurios turi aukštą efektyvumą, mažas įrengimo sąnaudas bei puikiai veikia kartu su atsinaujinančiais energijos šaltiniais. Tokiu būdu yra maksimaliai sumažinamos išlaidos šildymo laikotarpiu bei sutaupoma nemažai pinigų. Šildomos grindys plėvele ir elektriniu tinkleliu yra tinkamos naudoti kaip pagrindinė šildymo sistema žiemos metu bei kaip papildoma sistema pavasarį ar rudenį palaikyti jaukiai grindų temperatūrai.

mikronamai 4
Infraraudonųjų spindulių plėvelės įrengimas antrame aukšte dar prieš laminato klojimą / 3 nuotr.
Anglies pluošto infraraudonųjų spindulių plėvelės įrengimas pirmame aukšte
Anglies pluošto infraraudonųjų spindulių plėvelės įrengimas pirmame aukšte / 4 nuotr.

Kadangi grindų šildymo plėvelė yra tinkama montuoti ant įvairių paviršių (betono, OSB ar kitų plokščių), todėl šiame projekte jos pritaikymas buvo tikrai paprastas. Infraraudonųjų spindulių plėvelė buvo ištiesta vietose, kurios nebus užstatytos stacionariais pilno pagrindo baldais. Taip nebus veltui iššvaistoma elektros energija. Šiuo atveju ant grindų šildymo plėvelės buvo montuotas laminatas.

Vonios kambaryje bei šalia įėjimo užsakovo prašymu buvo nuspręsta klijuoti plyteles, todėl tinkamiausias būdas įrengti šildomas grindis - elektrinis grindų šildymo kilimėlis. Siekiant išlaikyti vienodą grindų aukštį tarp laminato ir plytelių, elektrinis kilimėlis buvo panardintas į plytelių klijų sluoksnį.

Elektrinis grindų šildymo kilimėlis po plytelėmis
Elektrinis grindų šildymo kilimėlis po plytelėmis / 5 nuotr.

Kiti išmanūs sprendimai

Įrenginėjant mobilų bei modernų namą teko priimti ir kitus išmanius sprendimus. Anglies pluošto šildymo plėvelei bei elektriniam grindų šildymo kilimėliui valdyti buvo pasirinkti išmanūs termostatai, kurie seka šildymo sistemų išlaidas, padeda palaikyti tinkamą patalpų drėgmės lygį bei yra valdomi nuotoliniu būdu per išmaniojo telefono programėlę.

Apibendrinimas

Priimti šildymo sprendimai paskutiniu metu yra populiarūs ne tik Skandinavijos šalyse, tačiau ir Lietuvoje. Dėl patrauklios įrengimo kainos, ilgaamžiškumo, suderinamumo su atsinaujinančiais energijos šaltiniais infraraudonųjų spindulių plėvelė bei elektriniai grindų šildymo tinkleliai yra itin patikimi būdai šildyti savo namus. Elektrinės grindų šildymo sistemos neturi daugybės mazgų, kurie turi trumpą veikimo laikotarpį. Garantijos siekiančios 20 metų leis jaustis ramiems bei taip žinosite, kad įsirengę šildymo sistemą po kelių metų neturėsite gedimų ar įvairių papildomų išlaidų, kurios tik nutolintų šildymo sistemos įrengimo atsiperkamumą.

Taip pat norime padėkoti mūsų partneriams Mikronamai MB (internetinis puslapis www.mikronamai.eu arba www.miniprojects.eu ) už bendradarbiavimą įgyvendinant kokybiškus stacionarių ir mobilių namų šildymo sprendimus.

Šildomos grindys mikro namuose

Bendradarbiaudami kartu su įmone Mikronamai MB (internetinis puslapis - www.mikronamai.eu arba www.miniprojects.eu ) įgyvendinome gyvenamo namo šildymo sprendimą. Mikronamai MB suprojektuoja bei pilnai įrengia mobilius ar stacionarius namus, kurie yra nedidelės kvadratūros (nuo 20 iki 80 kvadratinių metrų), modernūs bei praktiški. Mūsų partnerių įgyvendinami projektai yra kokybiški ir itin sparčiai eksportuojami į Skandinavijos šalis, todėl keliems projektams būtent ir pasirinkome naudoti minėtuose regionuose naudoti pripažintas bei efektyvias šildymo sistemas.
Vieta
Klaipėda
Dydis
35 kvadratinių metrų
Sistema
IRS plėvelė + kilimėlis
Metai
2021
magnifiercrosschevron-down